Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                          26 marca 2023

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

Dziś przypada Dzień modlitw za więźniów z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.

Po Mszy św. o 9.00 nowenna do św. Anny – Patronki Parafii: różaniec i odczytywanie podziękowań i próśb.

Po Mszy św. o 11.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dziś czwarta niedziela miesiąca – inwestycyjna. Po Mszach św. Radni Parafialni zbierają ofiary na cele inwestycyjne w Parafii. Proszę je im przekazywać w podpisanych kopertach. Z góry dziękuję za ofiarność na rzecz Parafii.

Tydzień temu podczas Gorzkich Żali była składka na kwiaty do Bożego grobu. Zebrano 562 zł. Bóg zapłać.

W tygodniu:

Msze św. o 18.00, w piątek i sobotę o 7.00.

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Zapraszam do spowiedzi świątecznej, codziennie pół godziny przed Mszą św.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św.

Czwartek – Od 9.00 ks. Wojciech rozpocznie świąteczne odwiedziny chorych. Odwiedzi tych, do których zwyczajnie jeździ w pierwsze piątki miesiąca. Gdyby ktoś jeszcze chciał, żeby odwiedzić kogoś chorego z posługą sakramentalną, to proszę zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Piątek – Msza św. o 7.00. O16:30 wyruszymy na Drogę Krzyżową, na Borki pod Krzyż III Tysiąclecia. Rozpoczęcie na ulicy 3 Maja, przy krzyżu, na skrzyżowaniu w kierunku Gajówki. Zapraszam Parafian do licznego udziału.

Pierwsza Sobota – Msza św. o 7.00. Po niej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i zmiana tajemnic różańcowych. Na stoliku z gazetami będzie puszka, do której będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja.

Od 9.00 do 12.00 spowiedź parafialna z przerwą od 10.30 do 11.00.

Na 12.30 proszę przyjść posprzątać kościół. Proszę też o przyjście Państwa z Rady Parafialnej. Przytniemy cyprysiki rosnące w rabacie przy krzyżu misyjnym. Proszę przynieść ze sobą odpowiednią drabinę i sprzęt do obcinania.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Tradycyjnie na Sumę zapraszam Koła Gospodyń z Checheł i z Okonina i Strażaków. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

O poprowadzenie różańca przed Sumą proszę Różę św. Anny.

To będzie pierwsza niedziela kwietnia. Składka przeznaczona zostanie na cele diecezjalne.

Za sobotnie posprzątanie kościoła dziękuję: Jackowi Bochenkowi i Andrzejowi Bochenkowi. Bóg zapłać też za ofiarę na środki czystości 40 zł.

Ciąg dalszy kolejki zapraszam do posprzątania kościoła w sobotę na 12.30.

Następne 2 kolejki, które będą robiły dekorację świąteczną: ciemnicę i grób pański proszę o kontakt.

Państwu Zofii i Stanisławowi Drozdom oraz Henrykowi Smoleniowi i Annie Skworzec dziękuję za wykonanie pięknego ogródka przy ogrodzeniu kościoła oraz za posadzenie kwiatów w klombach. Zrobili to samodzielnie i nieodpłatnie. Bóg zapłać. Koszt materiałów: kamienia, tkaniny i sadzonek wyniósł 1.000 zł.

Ponadto dziękuję panom: Stanisławowi Drozdowi, Henrykowi Smoleniowi, Pawłowi Ochabowi i Janowi Kurasiowi za naprawienie rynny odpływowej kościoła.

Dziękuję za produkty żywnościowe i spożywcze ofiarowane na plebanię.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na stolikach za ławkami wyłożone są gazety. Proszę je pobierać.

Proszę zadbać o groby bliskich na cmentarzu. Szkło i pozostałości po kwiatach proszę zabierać do domów.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Zostały omówione bieżące sprawy i wydarzenia parafialne. Podjęliśmy decyzje o konieczności podjęcia prac przy dachu kościoła. Nad chórem i kruchtą, tam gdzie przecieka trzeba będzie wymienić deski pod blachą i zabezpieczyć tak, żeby nie było przecieków. Nad zakrystią i salą obok trzeba będzie pomalować blachę. Płot wokół kościoła: trzeba go odnowić i pomalować. Rynny na plebanii: wymienić. I ogródek przy płocie, to już zrobiony. Na renowacje Misji, która będzie jesienią, zamierzaliśmy postawić odnowiony stary krzyż misyjny, ale jest za bardzo zniszczony i nie ma co odnawiać. Na rogu przy zakrystii postawimy nowy: metalowy, niklowany.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach obchodzi w tym roku Jubileusz 100- lecia działalności. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 10 czerwca 2023r.

Część oficjalną rozpocznie Msza Święta o godzinie 10.00 odprawiona w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Dalsza część obchodów w hali widowiskowo – sportowej w Ropczycach.

Rejestracja na część oficjalną oraz na bal jubileuszowy trwa do 15 maja 2023r.

Więcej informacji na stronie loropczyce.info

Organizatorzy serdecznie zapraszają

SŁOWO PRZED ROZESŁANIEM

Jesteśmy coraz bliżej Wielkiego Tygodnia – najważniejszego czasu w roku liturgicznym. Niech tydzień, który dzieli nas od tych świętych dni, będzie czasem nawrócenia i wytrwałej modlitwy.

*Do użytku wewnętrznego.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej i błogosławionej, religijnie przeżytej niedzieli i pięknego tygodnia.

Ks. Proboszcz Grzegorz Kamiński

Reklama